Fixturlaser EVO

Laserowe narzędzie do osiowania wałów Fixturlaser EVO stanowi ewolucję prostoty. 

To produkt bez zbędnych opcji, który odzwierciedla podstawowe wartości firmy: prostotę, przyjazność dla użytkownika oraz nowatorskie podejście . 

Fixturlaser EVO to kompaktowa jednostka sterująca z 5-calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz wbudowanym modułem komunikacji bezprzewodowej Bluetooth przeznaczona do laserowego osiowania maszyn poziomych i pionowych. 

Urządzenie jest smukłe i dobrze wyważone, dzięki czemu można go trzymać w jednej dłoni, a drugą obsługiwać i obracać wały.

Czytelny graficzny interfejs użytkownika z odpowiednio dobranym schematem kolorów pozwala użytkownikowi na przeprowadzenie całego procesu pomiaru i osiowania bezproblemowo i szybko. 

 

Technologia czujników CCD

Firma Fixturlaser zastosowała cyfrową technologię CCD (ang. charge-coupled device) w głowicach pomiarowych do osiowania wałów jako pierwsza na rynku. 

Detektor z matrycą CCD o długości 30 mm pozwala uzyskać niezrównaną powtarzalność i precyzję w ustalaniu współosiowości, niezależnie od oświetlenia w otoczeniu oraz środowiska pomiarów. Przewaga względem starszej, analogowej PSD technologii (ang. position sensing detector) jest nieporównywalna pod względem zdolności filtrowania i walidacji danych pomiarowych. 

Kolejną zaletą jest wielkość głowic pomiarowych które są kompaktowe i mają grubość 33 mm, co sprawia, że będą odpowiednie nawet w wąskich przestrzeniach. 

Za sprawą dwóch bardzo wydajnych inklinometrów w każdej głowicy oraz udoskonalonych algorytmów zapewniamy osiowanie na zupełnie nowym poziomie.

 

Funkcja Feetlock

Fixturlaser EVO został wyposażony w rozszerzone opcje do osiowania wałów,  zawierające m.in. funkcję blokady łap (Feetlock) przydatną w sytuacjach, gdy łapy maszyny regulowanej są przymocowane na stałe fundamentu.

 

Funkcja VertiZontal

Marka Fixturlaser opracowała adaptacyjny interfejs użytkownika, czyli taki, który na podstawie wyników pomiarowych podpowiada użytkownikowi, co należy zrobić. Funkcja ruchów w pionie i poziomie (VertiZontal Moves) stanowi jedną z najbardziej nowatorskich i oszczędzających czas funkcji w świecie osiowania wałów. 

Adaptacyjny interfejs użytkownika pokazuje liczbowo, w jakim stopniu niewspółosiowa maszyna musi zostać wyregulowana poprzez dodanie lub usunięcie podkładek regulacyjnych pod łapami urządzenia. Podczas pomiarów w procesie osiowania nie ma już potrzeby ponawiania pomiarów współosiowości pomiędzy korektą w pionie a korektą w poziomie. Wykonywane w następnej kolejności przesunięcia w poziomie odbywają się przy wyświetlaniu wielkości i kierunku korekt  ‘’na żywo”.

fixtur osiowanie
Zamknij menu